TEPLÉ OLEJOVÉ MASÁŽE

Panchakarma

Olejová masáž má významný detoxikační účinek, stimuluje tkáně pod kůží a tak pomáhá předcházet usazování toxinů a usměrňuje je do střev, kde budou vyloučeny z těla. Zažijete při ní v jednom jediném prožitku současně omlazení i pročištění!

 

Zlata ulita - odstavce OLEJOVÁ MASÁŽ JAKO BĚŽNÁ SOUČÁST ŽIVOTA

Olejová masáž je v Ajurvédě běžnou součástí každodenního života, její blahodárný vliv je zmíněn již ve spisu Čaraka samhita, sepsaném již před více jak 2000 lety. Každodenní olejová masáž zpevňuje tělo, činí ho pružným, odolným vůči zátěži a chrání ho před nerovnováhou Váty. Pleť je příjemná na dotek, tělo je pěkné. Roste jeho síla i půvab a stáří ztrácí nad člověkem svou moc.

Zlata ulita - odstavce PŘÍPRAVA OLEJE

Sezamový olej nebo olej pro naši konkrétní dóšu připravíme ohřátím ve vodní lázni, neboť je prokázáno, že zahřátý olej má antioxidační efekt. Pokud jej chceme používat vniřně, vezmeme sezamový olej lisovaný za studena. Ten zvlhčuje suché membrány a tkáně Váty a zjemňuje a uvolňuje ztvrdlé toxiny. Nejlepší je pít ho syrový jednu či dvě polévkové lžíce denně.

Zlata ulita - odstavce JAK PROVÁDĚT MASÁŽ

Denní provádění masáže je nejlepší ráno. Vmasírujte teplý olej do kůže po celém těle a nechte jej vsáknout po dobu cca 5 až 15 minut. Potom se osprchujte či vykoupejte v telé vodě, neboť teplá voda otevře póry a dovolí, aby olej pronikl ještě hlouběji do těla. Tak bude mít olej možnost se vtřebat, vyživit a detoxikovat vrstvy tkání pod kůží.

Zlata ulita - odstavce RYCHLÁ MASÁŽ

Pokud po ránu nestíháte, můžete provést zrychlenou masáž, která se zaměřuje na na ty tělěsné partie, jejichž stimulací se harmonizuje celé tělo. Začněte malou masáží hlavy, při nííž si do kůže na hlavě vtíráte olej jako když si myjete vlasy. Pokud si nechcete zbytečně mastit vlasy, vtírejte olej jen do spánků. Vydatně si namasírujte uši, které jsou centrem mnoha marmových bodů. Břicho masírujte jemně ve směru hodinových ručiček. POté se zaměřte na chodidla, na nichž jsou reflexní body všech tělesných oblastí. Malpmec v sedě několik minut realxujte a osprchujte se teplou vodou.

Zlata ulita - odstavce MASÁŽ NOHOU

Masáž nohou před spaním nám zajistí klidnou noc.Nalisjte si trochu teplého oleje do dlaní a naneste ho na lýtka a chodidla a jemně ho vmasírujte. nechce se vést intuicí, která vám napoví, na jakých místech jsou doteky obzvláště příjemné. Nezapomeňte na vnitřní i vnější kotníky, Achillovu patu, nárty a poté se zaměřte na chodila a reflexní body.

Zlata ulita - odstavce SEZAMOVÝ OLEJ A JEHO LÉČEBNÁ HODNOTA

Nejlepším masážním olejem je SEZAMOVÝ OLEJ, který proniká všemi sedmi vrstvami tkáně, zklidňuje dóši a podněcuje vyplavování toxinů. Výborně harmonizuje především Vátu a protože Váta stojí vřdy za destabilizací ostatních dóš Pitty a Kaphy, má sezomavý olej z thoto hlediska královské postavení.

Sezamový olej je nabitý antioxidanty a ná vysokou nutriční hodnotu,je bohatý na vitamíny A, B a R na na minerály jako železo, vápník, hořčík, měď, kyselinu křemičitou a forfor. Obsahuje kyselinu linoleovou a alfa-linoleovou a lecitin, má tedy blahodárné účinky na mozek a nervovou soustavu.

ÚČINKY PŘI PRAVIDELNÉM UŽÍVÁNÍ

 • SNIŽUJE STRES A NAPĚTÍ
 • SNIŽUJE HLADINU CHOLESTEROLU
 • VYŽIVUJE NERVOVÉ TKÁNĚ
 • PREVENCE NERVOVÝCH PORUCH
 • ZMÍRŇUJE ÚNAVU A NESPAVOST
 • POSILUJE ENERGII A VITALITU
 • ZMÍRŇUJE BOLESTI A SVALOVÉ KŘEČE
 • ZMÍRŇUJE BOLESTI PŘI MENSTRUACI
 • ZPOMALUJE STÁRNUTÍ
 • UDRŽUJE JEMNOU A VLÁČNOU KŮŽI
 • ZVLHČUJE KLOUBY A STŘEVA

 

http://www.snail-vitality.cz/sezamovy-olej-organicky-lisovany-za-studena/