AJURVÉDSKÁ ÚSTNÍ HYGIENA

cisteni-zubu-web

AJURVÉDKÁ ÚSTNÍ HYGYENA JE Holistická, preventivní A 100% přírodní

Krásné zuby vypadají atraktivně, což je zcela přirozené, neboť zdravé zuby a čistý dech byly vždy považovány za výraz vitality a krásy. Preventivní péče o zuby a intenzivní ústní hygiena jsou důležité pro vaše zdraví. Tento holistický koncept je podrobně popsán v ajurvédských textech, kde najdeme hodnotná a snadno použitelná doporučení pro „čerstvý dech a zdravé zuby - na celý život!“

 

Zlata ulita - odstavce KVALITNÍ BYLINNÁ ZUBNÍ PASTA

Ayurdent zubní pasta obsahuje pouze nejlepší přírodní ingredience a vysokou koncentraci 20 ajurvédských bylin, z nichž všechny jsou známy v Ajurvédě jako prospěšné pro zuby. Obsahuje neemový olej, hřebíčkový olej, zázvor, pepř a mátu peprnou pro svěží dech.

 

Zlata ulita - odstavce OLEJOVÁ ÚSTNÍ VODA

Olejová ústní voda zabraňuje suchu v krku a rtech, chrání zuby a posiluje dásně.“  K tomuto výplachu použijte polévkovou lžíci plnou vyzrálého sezamového oleje (dozrávejte krátkým zahřátím na 100 °C), chvíli vyplachujte ústa a poté „2-3 minuty“ silně proceďte olej mezi zuby. Nepolykejte olej, ale vyplivněte ho, protože nyní obsahuje úlomky a škodlivé bakterie uvolněné z úst. Vyvarujte se plivání ven do dřezu, protože olej může ucpávat odpad. Tato ústní voda, prováděná pravidelně, vyživuje ústa a krk a říká se, že brání zubnímu kazu a onemocnění paradentózou.

Zlata ulita - odstavce ŽVÝKÁNÍ KOŘENÍ PO JÍDLE

Přirozeným způsobem, jak udržet dech svěží, jak uvádějí ajurvédské texty, je žvýkání určitých koření po jídle, například semen anýzu a fenyklu, kardamomu a hřebíčku. Tato koření mají nejen čistící a dezinfekční účinek, ale také dobře chutnají a stimulují trávení.

Dobrou a praktickou alternativou k výše uvedenému je ajurvédská ústní voda. Tato příjemně chutnající ústní voda je založena na tradičním ájurvédském složení a má certifikát BDIH: „certifikovaná přírodní kosmetika“.


Zlata ulita - odstavce PRAVIDELNÉ ČIŠTĚNÍ JAZYKA

Povlaky vytvořené v kořenech jazyka ovlivňují pocit chuti a způsobují špatný dech. Jazyk by proto měl být pravidelně čištěn. Ajurvéda klade velký význam na čištění jazyka každé ráno. Nejlepší je použít kovovou škrabku na jazyk. Trvá to jen několik sekund, ale má to dobrý vliv na vaši celkovou pohodu.

Torontská studie zjistila, že čištění jazyka snižuje hnusné plyny a špatný dech asi o 75%, zatímco běžné čištění zubů vede pouze ke snížení asi o 25%. Mechanické odstraňování mikroorganismů tedy hraje klíčovou roli v boji proti špatnému dechu. Kromě toho sdružení lékařů v Severním Porýní říká, že čištění jazyka může, jako je čištění zubů, pomoci snížit riziko zubního kazu a podporovat zubní zdraví.

Zlata ulita - odstavce Podle ájurvédských textů se doporučují následující kroky pro každodenní ústní hygienu:
  • Odstraňte potah na jazyku pomocí speciálního čističe na jazyk vyrobeného z kovu
  • Vyčistěte si zuby Ayurdent zubní pastou nebo Ayurdent zubním práškem
  • Vypláchněte si ústa 1 polévkovou lžičkou „zralého“ sezamového oleje na několik minut
  • Nakonec osvěžte dech Ayurdent ústní vodou, kterou můžete také použít během dne