RASAJÁNY - BYLINY DLOUHOVĚKOSTI

Amalaki

CO Jsou RASAJÁNy?

Bylo to na počátku 80. let, kdy Maharishi Mahesh Yogi, velký védský mudrc, shromáždil nejvýznamnější indické ajurvédské experty, jakož i západní lékaře a vědce. Jejich vzájemná spolupráce měla za cíl oživit, znovu spojit a obnovit znalosti Ajurvédy, přičemž konečnou vizí bylo využít ajurvédského vědění k „vytvoření společnosti prosté nemoci" a za tímto účelem čerpat z důležité části ájurvédských textů, které se nazývají Rasayanas.

Zlata ulita - odstavce RASA - ESENCE ŽIVOTA

Slovo "rasa" znamená v Ajurvédě "esence života", která nám proudí v těle jako plazma. Je to první výsledek našeho trávení (přeměna z jídla na plazmu trvá pět dní), a proto v sobě nese výživu pro celé tělo. V plazmě se nachází bílé i červené krvinky, krevní sérum a lymfa, která tvoří lymfatický systém podporující obranyschopnost organismu. Množství rasy v těle je podle dávných poznatků cca 6,5 litru.  Kvalita rasy je důležitá pro výživu všech ostatních tkání těla (krve, svalstva, tuku, kostí a kloubů, nervové tkáně a reprodukčních orgánů). Zdravá a silná rasa přináší ostré vnímání, jasné myšlení a rozvíjí lásku, víru a důvěru. 

Zlata ulita - odstavce STARODÁVNÉ RECEPTY

Rasajány jsou starodávné recepty kombinace léčivých bylin a ovoce, které sestavili učení ajurvédští mudrci, pobývající v Himalájích. Osvědčené znalosti o správném složení a přípravě Rasaján jsou vynikajícím úspěchem, který odlišuje Ajurvédu od téměř všech ostatních systémů zdraví. Je založen na znalosti toho, jak lze rostliny, byliny a minerály kombinovat, aby se vzájemně posilovaly a maximalizovaly jejich pozitivní vlastnosti.

Zlata ulita - cista bez mezer- web-ok


RASAJÁNY Z POHLEDU KVANTOVÉ FYZIKY

Je úžasné, jaké nové výkladové rozměny Rasaján nám přínáší nejnovější věda kvantové fyziky. Z pohledu ajurvédy i kvantové fyziky je každá bylina svazkem vibrací, který specificky odpovídá vibraci v kvantovém "hmotném" těle. Každá buňka našeho těla, stejně tak každý orgán má určitou sekvenci vibrací na kvantové úrovni a když v důsledku jejich poškození či neroznováhy použijeme a aplikujeme bylinu se stejnou sekvencí, obnoví se jejich nerovnováha.


Zlata ulita - odstavce PRINCIP KOMPLEMENTARITY


Tento princip komplementarity spočívá v tom, že celý vesmír je vybudovaný ze stejných stavebních buněk a materiálu, tedy že příroda působí všude stejně a používá stejných materiálů, když  vytváří rostliny, minerály, mantry nebo lidská těla. Nejsou to jen stejné molekuly, nybrž jde také o jemné vibrace, které dží molekuly pohromadě, což jsou prvě ty nejpodstatnější základní kameny podle védských učenců a taktéž dnes již i podle kvantových fyziků.

Neboť všude v přírodě je podobnost, ajurvéda pohlíží na byliny, prvotní zvuky, minerály, drahé kameny, barvy, vůně i potraviny jako na rovnocenně vhodné ve funkci léčby a harmonizaci.

Zlata ulita - odstavce OMLAZENÍ BUNĚK

Rasajány vkládaji podstatu života do našich buňek,zavádějí do naší fyziologie jemný signál a hovoří s "dóšami", přímo ovlivňují tok vnitřní inteligence a opravují informaci v poškozených buňkách.
Jelikož Rasajány přepisují informaci v buňkách, mají blahodárné účinky na naše celkové zdraví, omlazení organismu a obnovení vitality. Umí nám zcela přestavět naše celé tělo k získání síly jak fyzické, tak i duševní.

Zlata ulita - cista bez mezer- web-ok

 


RASÁJÁNY JE DOBRÉ PRAKTIKOVAT DO DETOXU

Abychom podpořili účinnost našich Rasaján, doporučujeme jejich užívání až po detoxikaci organismu od toxinů v těle (Ámy), neboť pak mohou léčivé účinky a informace z bylin lépe komunikovat s naším tělem a buňkami a výsledek je mnohem silnější. Detoxujte své tělo 2x ročně vždy 1 měsíc a poté si dejte vždy Rasajánovu kúru.

Pro detoxikace je dobré použít tyto bylinné směsi:


 Zlata ulita - cista bez mezer- web-ok
 
VÝZNAMNÉ RASAJÁNY

 

Zlata ulita - odstavce AMRIT KALASH - NEKTAR NESMRTELNOSTI 
      nejslavnější rasayana v Ayurvedě

Maharisiho Amrit Kalash je složitá směs bylin a ovoce, která obsahuje mimo jiné zhruba 25 složek, z nichž každá je považována za Rasajánu sama o sobě. Měli jsme to štěstí, že jsme mohli využívat vědomostí uznávanéh omistra v oboru himalájských bylin dr. Balarádži Maharišiho, který během 40 let v Himalájích získal osobní poznatky o více než 6 000 léčivých bylinách. Zasloužil se o znovu oživení receptu dlouho ztraceného ve své autentické formě na znejslapvnější a nejuznávanější ze všech stovek Rasaján popisovaných ve starých textech. Lidem všem věkových dkupin, tělěsných typů a v jakémkoliv stavu zdraví se doporučuje brát pravidleně denně.

Zlata ulita - odstavce NEKTAR A AMBROSIA

Maharishiho Amrit Kalash se vyrábí jako dva preparáty - Nektaru a Ambrosie. Obě receptury mají dlouhou a fascinující historii. Společně oživují základní inteligenci v mysli a těle a vytvářejí rozšířené a synergické účinky podporující zdraví. Nektar Amrit Kalash má zvláště posilující a vyrovnávací účinek na srdce, mysl a imunitní systém. Zatímco Amrit Kalash Ambrosia zvláště podporuje funkci nervového systému a mysli produkující rafinované vědomí, tvořivost, duševní rovnováhu a štěstí.

Zlata ulita - odstavce 42 BYLIN Z DEŠTNÝCH PRALESŮ A HIMALÁJSKÝCH HOR

Maharishi Amrit Kalash obsahuje 42 různých rostlin a léčivých bylin, včetně vzácných rostlin ze vzdálených deštných pralesů a himálajských hor.
22 kilogramů surovin z bylin, ovoce a dalších přírodních ingrediencí dává jeden kilogram připravené k konzumaci Rasajány Maharishi Amrit Kalash MA 4.

Zlata ulita - odstavce VYSOKÁ KONCENTRACE ANTIOXIDANTŮ


Maharishi Amrit Kalash obsahuje neobvykle vysokou koncentraci antioxidačních látek a mnohokrát překonává antioxidační účinnost známých antioxidantů vitamínu C, beta-karotenu a vitaminu E. Tyto antioxidanty
se vzájemně podporují z hlediska jejich účinnosti.

Zlata ulita - odstavce MATEŘSKÉ MLÉKO

Ajurvéda považuje Amrit Kalash výživný a užitečný pro všechny, stejně tak jako je mateřské mléko pro kojence.


Zlata ulita - odstavce RASAJÁNA PRO ŽENY

Dámská Rasajána pomáhá obnovit  buněčnou regeneraci, která zpomaluje biologické i psychologické stárnutí a harmonizuje celou ženskou fyziologii. Buňky ve vašem těle se neustále nahrazují novými, ale tento proces se s věkem zhoršuje a zpomaluje. Orgány a tkáně těla jsou pak méně vitální než kdysi, což způsobuje předčasné stárnutí. Dámská rasayana pomáhá obnovit tuto mladistvou záři, podporuje buněčnou regeneraci, která zpomaluje biologické i psychologické stárnutí. Pravidelné používání Rasajány pro ženy přináší dlouhodobé zdraví a mladistvost. Velmi doporučujeme užívat v období před menopauzou, neboť podporuje krev, kosti a kostní dřeň, které je třeba neustále doplňovat pro snadný, přirozený menstruační cyklus.

Zlata ulita - odstavce RASAJÁNA PRO MUŽE

Rasajána pro aktivní muže je bylinná elektrárna vzniklá kombinací 42 bylin určená ke zvýšení mužské síly, energie a vitality. Ačkoli muži jsou známí svou fyzickou silou a vytrvalostí, výzkum naznačuje, že zažívají více stresu a obecně mají kratší život než ženy. Ájurvéda tedy pro muže připravila tuto směs s ohledem  na výživovové potřeby mužů, kteří jsou fyzicky a psychicky aktivní. Kromě řady vzácných bylinných doplňků obsahuje tento potravinový doplněk také speciálně připravené mikroživiny.

Zlata ulita - odstavce STUDENTSKÁ RASAJÁNA

Inteligentně kombinovaná směs deseti bylin, které jsou v Ájurvédě známé jako rasayány a tonika pro nervový systém, jsou skvělým pomocníkem  školním dětem a studentům všech věkových skupin pro jejich správný rozvoj nervového systému.