CELOSTNÍ PSYCHOSOMATIKA

Louka-11

CELOSTNÍ PSYCHOSOMATIKA JE CESTA VAŠEHO ÚPLNÉHO ZDRAVÍ

V celostní psychosomatice pátráme po obsahu nemoci a jeho poselství, abychom přes symboliku symptomů mohli rozklíčovat, co chybí ve vědomí a upadlo postupně do stínu nevědomí a somatizuje se nyní v materiální podobě na tělesné úrovni.

Na rozdíl od klasické medicíny se tedy nesnažíme proti symptomu bojovat, ale spíše v něm vidíme spojence a snažíme se ho podpořit při jeho pokusu o integraci zpět do vědomí nemocného.

Pokud si uvědomíme, kde vznikla nerovnováha a přílišné upřednostnění jednoho pólu na úkor vytěsnění toho druhého a přijmeme a integrujeme tento zpět do svého vědomí, nemá již symptom nadále důvod projevovat se na tělesné rovině a znepříjemňovat nám život, protože jeho poselství bylo vyslyšeno.

Každá strana polarity potřebuje tu druhou a jedině společně jsou celistvé. Proto kdykoli a kdekoli vyzdvihujeme jenom jednu část, ta opačná narůstá v záporném smyslu také. Každá chyba a každý klinický obraz nemoci tak ukazuje prvky, které chybí k rovnováze a celistvosti, a stává se tím zároveň šancí k osobnostnímu růstu a rozvoji a rozšíření vědomí.

MÁTE-LI ZÁJEM VYDAT SE OBJEVIT POSELSTVÍ VAŠICH NE-MOCÍ, OBRAŤTE SE NA SIMONU, SKVĚLOU ŽENU  A ODBORNICI, KTERÁ BUDE VAŠIM PRŮVODCEM NA CESTĚ K CELISTVOSTI.

Mgr.Simona Frydrychová

info@dahlke.cz

www.dahlke.cz