PŘÍRODNÍ KRÁSA

prirodni-krasa

Královská cesta k přírodní kráse a charismatu díky Ajurvédě

Moudrost Ájurvédy otevírá dveře ke skutečnému zdroji života, ke zdroji veškerého řádu a harmonie, a tedy k přírodní kráse. Podle ájurvédského chápání tvoří mysl a tělo neoddělitelnou jednotku, a proto je holisticky řešena také péče o kůži a vlasy.

 

Kladen je nejen velký důraz na přirozenost všeho, co se používá pro péči, ale také na poznání, že pravá krása přichází zevnitř a začíná vědomím. Skutečná krása je výrazem vznešené mysli, záleží na našich pocitech a myšlenkách, které formují nejen naši osobnost, ale také naše těla.

Naše smysly, okna vědomí, mohou být otevřeny většímu vnitřnímu pořádku a jasností zvuků, masáží, barvou a tvarem, vyvážením vůní a stravou založenou na ajurvédských typech. Jóga, meditace a další védské technologie vědomí nám umožňují kontaktovat nejvnitřnější vlastnosti vědomí a jsou základními předpoklady pro omlazení buněk a krásu.

Pro péči o vnější krásu Ayurveda používá organické přírodní oleje, vysoce kvalitní éterické oleje a extrakty z vzácných léčivých rostlin kombinované podle původních receptur. Výjimečná linie kosmetiky a péče o tělo Maharishi Ayurveda kombinuje tisícileté znalosti s vysokým standardem certifikované přírodní kosmetiky. Všechny produkty jedinečného konceptu péče  Maharishi Ayurvedy jsou pečlivě koordinovány a obsahují mimořádně vysoký podíl ájurvédských rostlinných extraktů. Složky vyživují, osvěžují a stimulují. Jednotlivé složky rostlin mají přímý účinek na pokožku a pomáhají jí udržovat si svou dokonalou rovnováhu.

Základním principem ajurvédské kosmetiky je zohlednění individuálních potřeb různých typů pleti a vlasů. Z ajurvédského pohledu fungují v celé přírodě tři základní funkční principy (dóši), které nalézáme i v našem těle a mysli. Říká se jim Vata, Pitta a Kapha. Když jsou v rovnováze, jsme zdraví, cítíme se dobře a naše tělo vyzařuje přírodní krásu.

Tyto funkční principy jsou přítomny v každém z nás, ale jejich vyjádření se liší individuálně. Na základě textury vaší pokožky a vlasů můžete velmi snadno určit, které produkty péče jsou pro vás nejvhodnější. Například produkty péče o pleť Vata se doporučují pro suchou pokožku.

Vyberte si podle typu vašich vlasů produkty z naší ájurvédské řady pro péči o vlasy:
 • Vata - pro normální až suché vlasy
 • Pitta - pro tenké, jemné vlasy
 • Kapha - pro mastné a husté vlasy

 

Krása, vnitřní mír a záře

Naše tělo se přirozeně snaží udržovat svou vlastní individuální rovnováhu souhry tří dóš, ​​protože to je zdroj štěstí, energie a krásy. Nadčasová znalost Ájurvédy je cenným nástrojem k řádnému vyladění symfonie dóš.

Z pohledu Ájurvédy není naše tělo pevná entita, ale plynulý systém, který se neustále mění. Moderní věda to potvrzuje. Každou sekundu jsou miliony starých buněk nahrazeny novými. Za jeden rok se nahradí téměř všechny atomy v našem těle. Vzorec, kterým tyto neustálé změny nastávají, je určen naším vědomím. Vnitřní inteligence lidského těla tedy obsahuje plán, ze kterého se skládá znovu a znovu. Vnější krása je výrazem vitální vnitřní krásy. Transcendentální meditace, starověká védská technika vědomí, je klíčem k většímu vnitřnímu míru a pořádku. Je snadné se ho naučit, snadno se integrovat do každodenního života, a přesto je velmi efektivní. Moderní výzkum potvrdil, že běžná praxe transcendentální meditace ve skutečnosti zpomaluje proces biologického stárnutí.

 

Ájurvéda a výživa

Kvalita jídla hraje v Ájurvédě důležitou roli, protože z něj jsou tvořeny všechny tělesné tkáně. Jídlo by mělo být čerstvé, přirozené a rozmanité, snadno stravitelné a chutné. Přísné dodržování receptury je méně důležité než rozpoznání vašich přirozených individuálních potřeb.

 

Krása přichází zevnitř

Toto věky staré přísloví najde v ájurvédských doplňcích stravy nový význam. Masti, pleťové vody a byliny hrají důležitou roli v osobní péči a kosmetice. Podstata krásy a záře, v ayurvédě zvané Prabha, však vychází především z účinného fungování metabolismu. Zdravotní doplňky Maharishi Ayurveda sestávají z bylinných a minerálních složek a přirozeně podporují tyto funkce. Tajemství jejich vynikající účinnosti je jejich speciální zpracování a kompilace. Vyrovnávají všechny dóši a poskytují tělu základní látky.

 

V harmonii s kosmem

Všechno v přírodě sleduje určité cykly. Měli bychom se také pohybovat přirozeně v souladu s přírodními rytmy: Brzy do postele, kolem 22:00 a brzy vstávat. Také různá roční období popisují opakující se cyklus změn. Naše sezónní tipy (na jaře, v létě, na podzim a v zimě) vám poskytují další rady, jak můžete být v souladu s těmito kosmickými změnami.

 

Dopřejte si a užívejte si

Ayurveda popisuje množství aplikací, které jsou mimořádně pohodlné a zároveň podporují zdraví a krásu. Zvláštní důraz je kladen na masáž celého těla olejem před ranní sprchou nebo vanou. Ajurvédské texty říkají: „Použití olejové masáže vede k měkkému, pružnému, silnému a atraktivnímu tělu. Je velmi prospěšný pro pokožku, a proto by měl být prováděn pravidelně. “ Zkus to! Ajurvédské výrobky pro péči o tělo vyrobené z drahých rostlinných výtažků podporují výraz Prabha, podstatu krásy a završují váš denní plán krásy.

 

Tipy pro přírodní krásu:
 • Jezte zdravé, čerstvé, výživné a nejlépe biopotraviny.
 • Doplňte své jídlo vhodnými doplňky.
 • Dopřejte si dostatek spánku, vstávejte brzy a jděte spát brzy.
 • Pravidelně relaxujte. Moderní výzkum ukázal, že technika transcendentální meditace a program TM-Sidhi jsou pro tento účel zvláště efektivní.
 • Udržujte své tělo v kondici s cvičením, například jógovými ásany.
 • Vyvarujte se stresu, přetížení a vyčerpání.
 • Užijte si uklidňující vůně Maharishi Ayurveda Aromaterapie.
 • Poslechněte si relaxační hudbu Maharishi Gandharvy Vedy.
 • Denně - nebo častěji - aplikujte ájurvédskou olejovou masáž celého těla.
 • Používejte kosmetické výrobky Maharishi Ayurveda.