SEZAMOVÝ OLEJ - ORGANICKÝ, LISOVANÝ ZA STUDENA, 1L

 
 

VÝŽIVA A OCHRANA TĚLA

Dostupnost Vyprodáno
450 Kč
Kód produktu 090011
Kategorie DOPLŇKY STRAVY
Položka byla vyprodána...
 

Sezamový olej je tradičním olejem ajurvédy, je bohatý na kyselinu linolovou a má antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Je velmi výživný, zabraňuje nadměrnému vysušení pokožky a je zvláště užitečný pro uklidnění Váty .

Zlata ulita - cista bez mezer- web-ok ZNÁMÉ ÚČINKY SEZAMOVÉHO OLEJE DLE STARÝCH INDICKÝCH SPISŮ

 

 • PROMAZÁVÁ A TONIZUJE POKOŽKU, SVALY A KLOUBY
 • ZLEPŠUJE KREVNÍ OBĚH
 • POMÁHÁ VYLUČOVAT TOXINY Z KRVE
 • ZVYČUJE HLADINU ENERGIE
 • UKLIDŇUJE MYSL A NERVY
 • ZAOSTŘUJE MYSL
 • ČISTÍ DUTINY
 • SNIŽUJE VZNIK ZUBNÍHO KAMENE
 • SNIŽUJE ONEMOCNĚNÍ DÁSNÍ
 • VÁZE NA SEBE HLENY
   

 

Zlata ulita - odstavce 3 ZPŮSOBY POUŽITÍ

Sezamový olej může být velmi všestranným spojencem ve vašem úsilí o lepší zdraví. Organický sezamový olej lisovaný za studena je nutné před prvním použitím zahřát na teplotu 100°C, aby byly zajištěny jeho maximální, penetrační vlastnosti. Zde jsou tři způsoby, jak olej použít:

VYČISTĚNÍ DUTIN

Nos a dutiny jsou ventilační systémy pro náš mozek a tak je nutné je pravidelně čistit a ochraňovat. Sezamový olej pomáhá vyčistit hlen z dutin. Stačí namočit malý prst do sezamového oleje, který používáte pro masáž, a vetřít olej dovnitř každé nosní dírky. Poté prudce vdechněte a rychle uvolněte nosní dírky.

KLOKTÁNÍ

Kloktat s ním po dobu dvou minut. Není to tak zlé, jak to zní! Po ranním vyčištění zubů a jazyka vyplachujte ústa olejem asi tři minuty. Poté vypláchněte ústa teplou vodou. Sezamový olej totiž natahuje hlen a  snižuje onemocnění dásní a tvorbu zubního kamene.

MASÁŽ

Nejlepší ze všeho je masáž celého těla, aby se uvolnily nečistoty z kůže a poté se vykoupejte nebo se osprchujte teplou vodou. Máte-li čas, horká lázeň ve vaně zvyšuje cirkulaci a je prostředkem dalšího čištění.

Sezamový olej masírovaný do pokožky hlavy jednou týdně je vynikajícím způsobem, jak pokožku hlavy vyživovat a obnovit přirozenou rovnováhu a lesk vlasů. 

Ayurveda vidí samoléčenou olejovou masáž jako jeden z nejlepších zdravotních návyků, které si můžete osvojit. Vyživuje a chrání vaše tělo a vyrovnává všechny tři dóši Vátu, Pittu a Kaphu. Denní masáž sezamovým olejem může pomoci prodloužit váš výkon, celkovou pohodu a dlouhověkost.


POUŽITÍ

Organický sezamový olej lisovaný za studena je nutné před prvním použitím zahřát na teplotu 100°C, aby byly zajištěny jeho maximální penetrační vlastnosti.Tento olej lze použít pro všechny typy pleti.

SLOŽENÍ

100% organický sezamový olej lisovaný za studena

BALENÍ

1l